Typy mužů

Snad nejatraktivnějším archetypem je pro ženy muž Milovník. Přestože tito muži berou ženy ve svém životě spíše jako trofeje, o které dokážou bojovat s celým světem, svým chováním si získávají neustále nové partnerky. Za které jsou ochotní utrácet nemalé finanční prostředky. Což mnohým ženám lichotí. Tito svůdníci, kteří žijí bohatým společenským životem, se ovšem příliš nehodí pro ten rodinný. Dobrý dojem na ženy udělá na první pohled i muž Byznysmen. Tento od přírody podnikavý typ, cílevědomě buduje ve svém životě kariéru, jejíž výsledky dokáže úspěšně prezentovat. Čímž okouzlí mnohé ženy.

Byznysmen

Drahým oblečením, zahraničními vozy či vlastními domy dává tušit, že ve společném životě nebude nouze o peníze. Ovšem za cenu, že práce bude mít vždycky navrch nad rodinným životem.  Protipólem tohoto archetypu je muž, který se dá nazvat Dobrák. Bývá to muž, který dokáže vyslechnout při společné návštěvě kavárny všechny problémy své přítelkyně. Je pro ni především dobrým kamarádem. Ale protože mu chybí dravost a prosazování vlastního zájmu, bývá později považován za hodného moulu. A pro ženy přestane být atraktivní. Což tito muži nikdy nemohou pochopit.

Archetyp muže

V současné době je vyhledávaným typem většiny žen archetypem – muž Intelektuál. Bývají to především vzdělaní muži, kteří dosáhli ať už akademického titulu či pracují na pracovních postech, které jim zaručují dobrý finanční standard. Tento typ rozhodně nelze rozpoznat podle  stylu oblékání. Mnozí z nich dávají přednost svetrům a džínám. Pro intelektuály je nejvhodnější ženou pro život obdobně zaměřená partnerka. Se kterou si rádi povídají u skleničky vína v blízké vinárně. Typy Drsňáků jsou v současné době už na ústupu. Přesto pro mnohé ženy jsou pořád nesmírně přitažliví. Strništěm pokrytou tváří či svalnatou postavou. Mezi typy, které žijí často sami, jsou Burani. Rádi žijí ve svém hospodském světě. Vulgární mluva, pivní pupek a montérky jsou jejich poznávací znamení. Archetyp Mazánek je naprosto nová sorta mužů, kteří sice o sebe dbají, ale neumí se sami o sebe postarat. A využívají i v dospělosti služeb svých maminek.