Dejte STOP jednorázovým plenám

Jednorázové plenky se zpočátku zdály velkým usnadněním práce maminkám, protože stačilo miminko pouze přebalit, a jakmile byla plenka použitá, vyhodila se a nahradila jinou. Odpadal proces praní, a tím pádem maminky šetřily čas, energii a peníze za prací cykly, kterých nebylo zrovna málo.

kojenec na zádech

To vše bylo zdánlivě pohodlné, ale to hlavní, kvůli čemu vlastně pleny dětem pořizujeme, dostávalo lidově řečeno na frak – zdraví našich ratolestí. Jednorázové pleny jsou napuštěné chemickými látkami, které zajišťují jejich typické vlastnosti, a s nimiž je vůbec možné tyto výrobky uvádět na trh, jenže tyto látky způsobují v mnoha případech alergické reakce a hlavně se pokožkou vstřebávají do organismu, a zatěžovat miminka něčím takovým rozhodně není ideální.

Mnozí od tohoto řešení upouští a vrací se k tradičnímu způsobu, k výměně moderních látkových plen ze stoprocentní bavlny. A jestliže je vkládací plena zhotovena z biobavlny, tím lépe. A proč dát přednost právě bavlně v BIO kvalitě?

rodiče s dítětem

Neobsahuje pesticidy a herbicidy – symbol „BIO“ vám zaručí, že bavlna nebyla pěstována na polích, kde je např. mohutně nasazován herbicid Glyfosát, který byl zařazen Mezinárodní agenturou pro výzkum rakoviny jako pravděpodobný karcinogen i pro člověka. Výrobky s označením BIO oceníte nejen u potravin, ale i u plenek, protože pokožkou se také vstřebávají rezidua herbicidů a pesticidů, pokud se v látce nacházejí.

Je velmi příjemná na dotek – bavlnu snáší velmi dobře snad každý a nevíme o tom, že by na ni měl někdo alergii, zvláště pak ne na BIO bavlnu. Je to jedna z nejrozšířenějších rostlin pro textilní průmysl, podobně jako je např. len nebo bambus pro výrobu bambusových vláken.

Snadno se udržuje v čistotě – bavlnu můžete pohodlně prát v pračce na 60 stupňů Celsia a tím jí zbavit všech nečistot. Doporučit bychom vám mohli profesionální prací gel, např. ten, co se vyrábí pro trh v Německu, a dá se sehnat i v českých e-shopech.