Co by se vám mohlo přihodit, kdybyste vyklízeli byt sami


Proč si raději sjednat na vyklízení bytu, domu nebo sklepa specializovanou firmu a prohlédnout si její ceník?

Kýla – při přenášení těžkých břemen se vám může přihodit tato nepříjemnost, která může skončit i na operačním stole. Chcete-li se tomuto jevu vyhnout, vyhýbejte se zvedání těžkých předmětů, pokud nejste zvyklí tuto činnost provádět například v rámci sportovního tréninku.

uklouznutí na banánové slupce

Zlomeniny – pády ze schodů, zavalení těžkými předměty a podobné situace mohou vést ke zlomeninám předloktí, lýtkové kosti, nártu a kůstek chodidla. Větší pravděpodobnost podobného úrazu přichází ve chvíli, kdy je venku kluzko v důsledku deštivého počasí nebo námrazy, ale úraz se vám může přihodit i při zakopnutí o koberec, staré utržené linoleum nebo čouhající krycí lištu laminátové plovoucí podlahy.

kolečkové křeslo

Podvrtnutý kotník – úrazy kotníku bývají velmi bolestivé a nepříjemné a to rozhodně nikomu nepřejeme. Úraz kotníku vás může znehybnit na několik týdnů a to vám samozřejmě může mařit vaše další plány, např. před odjezdem na dovolenou.

Zápal plic – nestává se to sice často, ale nelze vyloučit ani zápal plic, kdy se při přenášení věcí nachladíte a přetížíte imunitní systém extrémní fyzickou námahou. Zápal plic je častější u starších osob, které nejsou zvyklé na fyzickou námahu.

zlomená noha

Plísně a hniloba – kdo trpí na různé alergie a má oslabený organismus civilizačními chorobami a nevhodným stravovacím režimem, může onemocnět i v důsledku kontaktu s plísněmi a hnilobou nebo s větším množstvím prachu, což jsou docela časté jevy při vyklízení domů, sklepů a vlhkých bytů. Plíseň se může ukrývat i pod kobercem v relativně suchém bytě.

Nebezpečné předměty – jestliže se vyklízí byt po bývalých nájemnících nebo po zemřelém příbuzném, mohou se tu vyskytovat některé předměty nebezpečné povahy, např. hořlaviny, žíraviny, jedy, drogy, staré zářivkové trubice s obsahem rtuti atp.

Deprese – vyklízí-li se byt po zemřelém příbuzném, k němuž jste měli vřelý osobní vztah, mohou na vás dopadat nepříjemné nostalgické deprese, proto je výhodnější prostor nechat vyklidit profesionály.