Dovednosti, bez kterých se neobejde žádná zdravotní sestra

Všeobecně zdravotní personál musí mít rozsáhlé znalosti z oblasti ošetřovatelství, anatomie, klinické propedeutiky, latinské terminologie a mnoho dalšího. Ale musí mít i určité vlastnosti, které buď již mají, nebo si je musí osvojit, protože jsou pro práci v prostředí zdravotnictví klíčové. Jaké vlastnosti to jsou?

Psychická odolnost

V práci zdravotní sestry se dostanete hodně často do vypjatých situací, které pro vás nemusí být příjemné a budete se jim muset postavit. Práce není žádný den stejná, budete čelit nepříjemně naladěným pacientům, netrpělivým lékařům a spolupracovníkům, kteří budou mít třeba zrovna špatný den. Je nutné, abyste ustáli tlak a dokázali pracovat se stresem.

zdravotní personál

Komunikační dovednosti

Sestry musí mít komunikační dovednosti na té nejvyšší úrovni. Komunikují neustále. Se svými kolegy, s pacienty, s jejich rodinami. A ne vždy jim sdělují dobré zprávy. Proto musí vědět, jak komunikovat i ve vypjatých a neobvyklých situacích. Kromě toho některé sestry musí komunikovat i s institucemi jako dodavateli zdravotnických pomůcek nebo lidmi ohledně distribuce léčiv.

Otevřená mysl bez předsudků

Pokud nemá v práci sestry něco místo, jsou to právě předsudky. Jestli cítíte, že máte například s nějakou skupinou lidí problém, nepouštějte se do práce ve zdravotnictví. Stejně http://www.mujvztah.cz/komunikace-umeni-jednat-s-lidmi/ kvalitní péči budete muset poskytnout každému pacientovi, bez ohledu na jeho národnost, rasu, věk, pohlaví, zdravotní stav, sociální status nebo sexuální orientaci.

inejkce

Zodpovědnost

Sestra musí být naprosto zodpovědná a brát svou práci vážně. Musíte si uvědomit, že špatné rozhodnutí nebo nezodpovědná péče může vašemu pacientovi přivodit vážné zdravotní důsledky a v nejhorším případě dokonce smrt. Musíte se přesně držet pokynů, zavedených postupů a být ochotný vzít zodpovědnost na sebe v případě, kdy uděláte nějakou chybu.