Za kvalitní spánek

Kvalitní spánek, to je to, za co jsme ochotni v dnešní době platit zlatem. Záleží na roštu postele, matraci, polštáři, dece, ale také i na povlečení. Na tom, jak se v něm cítíme, jestli je z příjemného materiálu, jestli nám sedí design do prostoru i to, jestli třeba krásně voní. Na tom všem záleží a ovlivňuje to kvalitu našeho spánku.

Kvalitní spánek

Jedním z přirozeně nejpříjemnějších materiálů je bavlna. Ostatní materiály mohou být například krep, satén, flanel či mikrovlákno a mikroplyš. Po výběru materiálu je důležité vybrat rozměry, které mají polštář a deka. Nejběžnější povlečení na jednolůžko obsahuje povlak na polštář o rozměru 70×90 cm a povlak na deku o rozměru 140×200 cm. Pokud se jedná o manželskou postel, na které je pouze jedna velká deka, mívá poté povlak na peřinu rozměr 240×200 cm. Nakonec je možné si dodat malé polštářky, jejichž nejběžnější rozměry jsou 40×50 cm.

V nabídce povlečení se skrývá spoustu druhů dle barev, vzorů i materiálu. Na výběr jsou třeba z bavlněných povlečená například šedé proužkované povlečení TINA, vzorované černé povlečení VENDY, povlečení s názvem HVĚZDY dle svého vzoru černých hvězd na bílém pozadí, krásně fialové povlečení MAGDA, které kromě pruhů skrývá také kolečka, nebo třeba bavleněné povlečení MICHAELA bílé https://www.levnaprosteradla.cz/3583-bavlnene-povleceni-michaela-bile

Bílé povlečení

Bílé povlečení MICHAELA má tedy klasické rozměry pro jednolůžkový polštář i deku a je 100% bavlněné. Decentnost a jednoduchost zapadne do každého interiéru a vždy osloví. Gramáž činí 140 gramů na metr čtvereční, čímž se dostáváme k tomu, že je velice lehounké. Jeho zapínání je zapínání typu hotelové kapsy s knoflíky. A údržba? To není nic těžkého, jako téměř každé povlečení je možné jej prát na 40 stupňů v pračce, kde se pere otočené naruby a zapnuté. Do sušičky je možné jej také dát a užívat si potom už jenom vůní svěžího bílého čistého povlečení.