Voda krásně čistá?

Jde samozřejmě o různé technické drobnosti. Naprasklá hadice, povolené matky u filtrace, nebo nějaké další maličkosti. Když je to v pořádku, musí se věnovat pozornost vodě. Jasně, že se dá bazén používat i bez ní, ale je to nuda.

Na údržbu vody je spousta pomocníků, bez nichž by to buďto nešlo, nebo by to bylo o hodně těžší. Zkuste si například vylovit malé kousky plovoucí na hladině bez pomoci síťky na teleskopické tyči. Může to být sice legrace, ale není to účelné. Takže pomocníky potřebujeme. Tím nejhlavnějším je filtrace, která pročistí vodu tím, že se v ní zadrží nečistoty a tím pádem je voda taková, jaká je. Mělo by bát vidět až na dno.

psík u bazénu

Pokud není, voda vykazuje nějaké zabarvení, může to znamenat jen jedno. Přemnožení sinic, nebo jiných mikroskopických nečistot, které jako jednotlivci nejsou ani vidět pouhým okem. Když je jich však moc, chytá voda zelenkavý nádech a je zle. Tyto droboulinké částice totiž nezachytí ani filtr. Proto musí nastoupit bojovník těžšího kalibru. Tím je chemie. Ta s mikroskopickými částečkami zamává tak, že už je nikdy v bazénu neuvidíte. Hlavní částí je chlór a ten opravdu umí zázraky. Jenže, co když chlór nechcete nebo dokonce nesnášíte? Inu, i pak je zde řešení.

bazén

Toto řešení se nazývá bezchlórová chemie a lze ji zakoupit ve specializovaných obchodech s bazény a jejich příslušenstvím. Zde se také můžete informovat o přesném složení a účincích. Ne, nikam nechoďte, není třeba. Vy si jen klikněte na odkaz o něco výše a hned jste tam, kam byste museli jet autem, nebo se tam jinak dopravit.

Zde si však v klidu můžete prostudovat co je potřeba a podle toho si hned také požadované zboží objednat. Není třeba se obávat, že byste něco pokazili. Když si nejste jistí, máte zde telefon a můžete klást různé otázky. Pak už jen za zboží zaplatíte a doma v pohodlí si počkáte až jej přivezou.