Tipy proti smutné náladě

Smutná nebo depresivní nálada postihne občas každého z nás. Není to nic neobvyklého. Pokud se cítíte v určitém životním období na dně, existuje spousta maličkostí, které jsou jednoduché a můžou https://www.info.cz/magazin/berete-paralen-v-tehotenstvi-vase-deti-muzou-mit-problemy-s-plodnosti-ukazuje-studie-21941.html vám pomoci zvednout náladu.

Ukážeme vám tipy, které můžete dělat každý den a možná s nimi dosáhnete toho, že se vaše špatná a smutná nálada zmírní.

Vstávejte každé ráno dříve

Nastavte si ráno budík alespoň 15-20 minut před tím, než musíte vstávat. I když se vám nebude chtít, uvidíte, o kolik bude pro vás lepší den, když vstanete dostatečně brzy. Ráno si uděláte nezbytné přípravy beze spěchu a váš den bude více organizovaný.

vstávání

Někoho rozesmějte

Ať už svého partnera, kamarády, kolegy v práci nebo rodinu. Zkuste je rozesmát a uvidíte, jak vám hned jejich dobrá nálada a smích zlepší den. Nemusíte to dělat osobně, můžete jim poslat třeba vtipnou textovku nebo obrázek.

Pijte horký čaj

Pokud se cítíte smutně, může vám k lepšímu pocitu pomoci horký nápoj. Připravte si svůj oblíbený čaj nebo nějaký bylinkový. Výborný může být třeba meduňkový, který má uklidňující účinky. Dejte přednost raději sypaným čajům před porcovaným.

Pište si deník

Někomu může pomoci se ze své špatné nálady jednoduše vypsat. Pořiďte si deník, nebo vám stačí vytvořit si textový dokument na svém počítači a můžete psát. Pište si své pocity, emoce a vypište ze sebe všechnu negaci.

Dlouhá procházka

Sport obecně velmi pomáhá proti špatné náladě a podporuje psychické zdraví. Na smutek je skvělá dlouhá procházka přírodou, která vám zlepší náladu a může na vás působit velmi uklidňujícím dojmem.

procházka

Pusťte si oblíbenou hudbu

Hudba je lékem na mnoho věcí. To platí i o smutku. Pusťte si oblíbenou hudbu a uvidíte, jak se vám zlepší nálada. Můžete si pustit taneční hudbu, a přitom se trochu rozpohybovat, nebo klidně naopak smutné písničky, při kterých si popláčete a dostanete ze sebe všechny emoce.