Termín stěhování je pro stěhovací firmu závazný

Stěhování za každého počasí

Výkyvy počasí neznamenají, že vám stěhovací firma odřekne předem smluvenou zakázku. Můžete se spolehnout, že termín stěhování v Praze je vždy závazný, a že jej mohou zrušit pouze závažné události, například extrémní vichřice, tornáda, povodně atp. Stěhovací firmy vás přestěhují i za deště, i za hustého sněžení, anebo v době letních tropických veder. Proto také s případnými meteorologickými anomáliemi raději dopředu počítejte a balte své věci tak, aby je nemohly ohrozit. Například jednotlivé desky rozebraného nábytku zabalte do bublinkové fólie nejen kvůli poškrábání, ale i pro možný liják, který by pak materiál mohl zkroutit, rozmáčet apod.

krabice pro stěhování

Nezáleží ani na ročním období

Mnoho lidí má v oblibě stěhovat se v létě, když je příjemné teplo, anebo na jaře, kdy ještě neuhodila letní vedra a zima už je zároveň za námi, ovšem to neznamená, že byste si nemohli objednat stěhovací firmu na podzim nebo v zimě. Faktem sice je, že od listopadu do března mají stěhovací firmy méně zakázek, protože se lidem příliš do takových akcí nechce, ale pokud se nutně potřebujete přestěhovat právě v této době, můžete toho spíše využít pro svůj prospěch.

tři papírové krabice

Nezáleží na objemu ani na hmotnosti stěhovaných věcí

Stěhováci stěhují i velmi těžká břemena, s nimiž běžný smrtelník ani nepohne. Pochopitelně se to týká všech trezorů a klavírů, ale také starožitného nábytku, strojů a zařízení (soustruhů, hoblovek, frézek, brusek, tabulových nůžek), dlouhých koberců, velkoplošných televizorů, velkých akvárií atd. Při stěhování nezáleží ani na vzdálenosti, kam se přemísťujete, například z Prahy do Ostravy, ale i za hranice republiky, např. do Švédska.

Jak vidíte, tato profese rozhodně nepatří mezi sedavá zaměstnání, kde si v poklidu uvaříte svou kávu, natáhnete nohy pod stolem a v měkkém křesle promýšlíte další pracovní postup.