Podnikněte s karavanem hvězdicový zájezd

Za socialismu provozovala cestovní kancelář Čedok hvězdicové zájezdy a tato tradice se přenesla až do současnosti. Kupříkladu si můžete objednat sedmidenní zájezd po Sardinii, kdy se po ostrově pohybujete autobusem, a každý den jste někde jinde. Hvězdicové zájezdy jsou zařazovány spíše jako poznávací a mají tu výhodu, že tu máte k dispozici mnoho nových podnětů, a že za relativně krátkou dobu stihnete objevit většinu těch nejzajímavějších míst v okolí.

jízda s karavanem

Hvězdicový zájezd lze však koncipovat i jiným způsobem. Například prostřednictvím obytného přívěsu, připojeného za závěsné zařízení. Jaké to přináší výhody a proč tuto dovolenou zařadit na program volných dnů?

Vozidlo řídíte vy – nikoli řidič autobusu, objednaného cestovní kanceláří. Pohyb jízdní soupravy máte plně ve svých rukou a kdy a kam se rozhodnete rozjet, je zcela na vás. Nikomu se nemusíte přizpůsobovat, a pokud vás tamní místo oslovuje, můžete tam zůstat o několik dnů déle.

obytný karavan

Nepřízeň počasí – autokarové hvězdicové zájezdy probíhají podle pevného programu, který nelze změnit, jinak by to přinášelo komplikace všem smluvním vztahům, např. objednanému ubytování a stravování. Ve vašem případě si však program podřídíte i podle počasí, takže pokud je zrovna deštivo, namísto koupání na přehradě vyrazíte třeba na prohlídku blízkého zámku.

Soukromí – na autokarovém zájezdu sdílíte své soukromí s dalšími pasažéry v autobusu, a svým způsobem je to něco podobného, jako školní výlet se spolužáky na Karlštejn. Jízda s karavanem vám naopak poskytne soukromí naprosto dokonale, sdílíte je pouze s vlastní rodinou, a nemusíte se o ně dělit ani v hotelu nebo v penzionu. A pokud vám nevadí skromnější podmínky ubytování, co víc si potom přát? Snad jen další vhodné podněty, abyste procestovali velkou část území a mohli o své dovolené prohlásit, že se vám opravdu zamlouvala, a že byste chtěli napřesrok něco podobného zopakovat na jiném místě.