Svatební kytice? Jaké má nevěsta možnosti?

Svatební kytice není samozřejmě povinností, ale drtivá většina nevěst kráčí k oltáři s krásnou svatební kyticí v ruce. Je to tradice, která se dodržuje po celém světě. Obvykle se jedná o velké pugéty krásných květin, které ladí s květinovou výzdobou kolem. Jaké druhy kytic ale může nevěsta mít?

Klasické živé http://www.zive-mesto.cz/ květy

Po této variantě sáhne většina nevěst, protože je dobře dostupná a tradiční. Krásné, čerstvé a voňavé květiny svázané do kytice, kterou bude nevěsta držet v rukou, až půjde říct své ano. V šikovných květinářstvích vám dokážou navázat květiny přesně podle vašich přání. Vybírat můžete z desítek druhů různých květin. Nevýhodou je, že pokud se vdáváte v létě, je riziko, že květiny zvadnou ještě před obřadem. Zvláště proto, že ve většině případech si musí připravit již den dopředu.

květina

Umělé květiny

Možná vás to překvapí, ale spousta nevěst volí umělé svatební kytice. Svatební kytice se dnes již běžně vážou také z umělých květin a vypadají fantasticky. Co by mohlo být nevýhodné je to, že umělé květiny stojí více než ty živé. Pokud si tedy nechcete někde v místním obchůdku s domácími doplňky koupit typické umělé květiny, které už z dálky křičí umělotinou. Ty, které se používají na svatební kytice, prakticky nerozeznáte od živých. Výhodou je, že umělé květiny vám vydrží téměř napořád, takže si můžete uvázanou kytici uchovat jako vzpomínku na svůj velký den.

kytka

Luční kvítí

Tyto květiny sice také řadíme mezi živé květiny, ale přece jen, nejedná se o kytici uvázanou v profesionálním květinářství, takže je zařadíme zvláště. K některým tipům svateb se luční květiny obzvláště hodí a doplňují celkovou atmosféru. Jedná se hlavně o svatby, které mají obřad venku, někde v přírodě. Běžte na dostupnou louku nebo pole a natrhejte si květiny z darů přírody. Luční květy jsou nádherné, můžete je doplnit obilím, jetelem nebo další zelení, a nakonec jen převázat jednoduchou stužkou. Květiny ale samozřejmě trhejte jen mimo soukromé pozemky.