Montáž nábytku zajišťují i některé stěhovací firmy

Čeká vás stěhování velkého rozsahu a uvažujete o tom, že požádáte o tuto službu profesionály? Stěhovacích firem je v České republice mnoho a i přes silnou konkurenci většina z nich dobře prosperuje. Ne každý si totiž troufne vystěhovat velké kusy nábytku sám, jen s pomocí kamaráda, a co teprve když jde o něco speciálního.

kartonové krabice

A co kuchyně a vestavby?

Stěhujete se i s kuchyňskou linkou či vestavěnou skříní? Pak již nejde o standardní postup, ale na řadu přichází složitá operace demontáže a přizpůsobení nábytku novému působišti. Když se totiž stěhuje běžný nábytek, jako jsou stoly, židle, komody, botníky, věšáky, dětské postýlky a lůžka pro dospělé, police, knihovny a malé obývací stěny, tam stačí každý díl jen rozebrat, pečlivě označit a zabalit do ochranné fólie a po přestěhování znovu dle návodu sestavit.

prázdná krabice

U kuchyní a vestavěných skříní se musí postupovat dle předem vytvořeného projektu, je nutné dodržet přesný pracovní postup, mít k dispozici různé přípravky a více pracovníků, kteří si navzájem vypomáhají. Montáž nábytku tohoto typu vám mohou zajistit i stěhovací firmy, bývá to součástí jejich pracovní náplně poměrně běžně vzhledem k tomu, že řada klientů tuto službu poptává z nejrůznějších důvodů – nemají dostatek času, technických prostředků, fyzických sil, zkušeností a schopností něco takového zvládnout.

Některé stěhovací firmy nepodmiňují montážní práce samotným stěhováním Praha, můžete kupříkladu využít možnosti přestavět vestavěnou skříň ve stejném domě na jednom místě, hodí se to i ve chvíli, kdy od někoho koupíte starší skříň či kuchyň a chcete ji odborně nainstalovat, připojit dřez, vodovodní baterii a vestavené spotřebiče.

Výhodou těchto prací je také pojištění pro případ poškození věcí vašich i cizích, a to jak v průběhu demontáže a montáže, tak i při jejich přemísťování.