Místa, která byste měli navštívit v České republice

Nejen zahraničí, ale i Česká republika nám může nabídnout spoustu krásných míst, kam určitě stojí za to se vydat. Výhodou cestování po Česku je, že je vše pohodlně dostupné několika druhy dopravy. Můžete se vydat vlastním autem, autobusem nebo využít naši širokou síť železniční dopravy, která vás za několik hodin dostane klidně z jednoho konce republiky na druhý.

Pojďme se podívat, jaká místa stojí za to navštívit.

Valtice a Lednice

Tyto místa se nacházejí na jihu Moravy a lákají především ty, kteří si potrpí na dobré české víno. Jedná se totiž o vinařskou oblast, takže tu potkáte spoustu možností, kde si vychutnáte to nejdelikátnější víno z moravské oblasti. Za návštěvu rozhodně stojí Valtický zámek s přilehlými zahradami. V letním období se na náměstí konají i různé akce a programy. V Lednicko-valtickém areálu musíte navštívit zámek Lednice a Minaret, což je tzv. Turecká věž, na kterou můžete vystoupat a vychutnat si nádherný výhled z 60 metrů.

Česká vlajka

Dolní Morava

Resort Dolní Morava patří k nejnavštěvovanějším místům v republice. Turisty láká především proslulá stezka v oblacích, z které se vám rozprostře úžasný výhled široko daleko. Zpět můžete dokonce sjet po tobogánu. Kousek dál najdete nově vystavěný visutý most, který rozhodně není pro slabé povahy. Tato oblast je hojně vyhledávaná turisty i v zimě, jelikož zde panují ideální podmínky pro zimní sporty a najdete tu spoustu skvělých zimních středisek s veškerým zázemím, které na takovém pobytu vyžadujete.

les

Karlovy Vary

Krajské město, které je každoročně cílem až sta tisíc turistů ze všech koutů světa. Vyhledávané je především pro své minerální prameny, kterých se zde nachází celých 81. Spousta turistů zde tak nejezdí jen na výlet, ale na lázeňské pobyty. Součástí města jsou malebné kolonády vybízející k příjemným procházkám. V okolí se nachází i rozhledny nabízející skvělý výhled na Karlovarský kraj. Každý rok se zde také koná slavný Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary.