Kde uplatníte sportovní kočárek do terénu

Napadlo vás někdy položit si otázku, proč jsou oblíbené sportovní kočárky? Je to zřejmě i tím, že jsou velmi šikovné při chůzi v členitém terénu, a to nejen ve městě. Nejste s nimi vázáni pouze na městská korza a pěší zóny, můžete se s nimi vydat i do hor, ostatně mnoho maminek také v horách přímo bydlí.

maminka s dítětem

Na letní dovolené na Šumavě

Namátkou tu jmenujeme jedno z našich pohoří a vy si samozřejmě můžete zvolit jakékoli hory, pokud vám vyhovuje tento způsob trávení volného času. Horský terén má jednu podstatnou výhodu – je tu víceméně klid, chůzí v kopcích více procvičíte dolní končetiny, což vám jen prospěje, a navíc je tu velmi čisté ovzduší s dostatkem záporných iontů, které budou prospívat nejen vám samotným, ale zejména vašemu dítěti.

krása Krkonoš

Sportovní kočárek do terénu tu jistě oceníte, jde hlavně o jeho obratnost a manipulační schopnosti při časté změně směru jízdy, a to jak po vydlážděném chodníku, tak i lesních cestách a vyšlapaných pěšinách. Neměly by vás zklamat bantamová kola, s nimiž snadno překonáte menší překážky v podobě kamenů a kořenů, takže se s miminkem můžete vydat i do prostředí na okraji jehličnatého lesa a třeba tu pak odpočívat na lavičce s krásným výhledem do krajiny.

Na horách i v zimě

Sportovní kočárek oceníte i v zimě, pokud vás přátelé přesvědčí, že by vám mohl prospět tamní pobyt. Zatímco ostatní budou lyžovat na svahu, vy se tu můžete s kočárkem pohodlně procházet, případně se můžete s partnerem vystřídat a také si zalyžovat. Sportovní kočárky si poradí i na zasněžené silnici, neodradí je ani ledová krusta nebo navátý sníh. Jsou konstruované tak, aby zvládly jízdu za každého počasí nejen v létě, ale i v zimě. Samozřejmě se s nimi nemůžete pustit do obřích závějí, tam byste asi zapadli, ale pro běžnou chůzi po městě i na venkově ve schůdném terénu vám bohatě postačí.