Bydlete nestandardně

Patříte k lidem, kteří nežijí úplně standardním životem a představa, že bydlíte v paneláku uprostřed sídliště je pro vás noční můrou? Zároveň nepatříte k lidem, kteří by si mohli dovolit koupit pozemek a postavit si na něm vlastní rodinný domek. A napadlo vás, že byste si pořídili celoroční mobilní domy. Mobilní dům není maringotka, se kterou cirkusoví umělci přejíždějí od štace ke štaci, od města k městu a zároveň to není dům, který má pevné základy v zemi. Mobilní dům si můžete nechat přivést na určený pozemek a klidně v něm můžete celoročně bydlet.

mobilní dům

Vaše životní náklady y nebudou tak vysoké jako v rodinném domku a přitom nejmodernější mobilní domy jsou tak kvalitně vybavené, že si budete připadat jako v běžném zděném domě. Rozhodně bydlením v mobilním domě nemusíte slevovat s žádných svých představ o kvalitním bydlení. Budete blíž k přírodě a přitom v bezpečí před nepřízní počasí.

Mobilní dům si pochopitelně nemůžete postavit jen tak někde. Musí být ve vodorovné poloze a musí být na pozemku, kde je přivedena elektrická síť, voda, případně i plyn, a musí být vyřešené svody odpadních vod. Ideální je proto nějaký stavební pozemek, kde nechcete stavě klasický rodinný domek, ale pro stavbu jsou na pozemek přivedeny všechny tyto inženýrské sítě.

mobilní dům

Pokud se plánujete časem s domkem přesunout někam jinam, je ideální si takový pozemek dlouhodobě pronajmout. V dnešní době, kdy ceny hypoték rostou, jistě najdete rodinu, která si koupila pozemek, ale stavbu domu odložila, právě pro nedostatek financí a tak jim momentálně pozemek leží ladem.

Mobilní dům si můžete koupit, ustavit jej na svém pozemku a strávit v něm zbytek života na jednom, místě. Nebo se můžete za pár let přestěhovat na druhou stranu republiky. Obě možností jsou běžné a bezproblémové. A budete sami překvapeni, jak pohodlně se v mobilním domě bydlí.