Bezpečnost u bazénu

Bazén je skvělý způsob, jak vyplnit volné místo na zahradě a poskytnout místo k relaxu a odpočinku pro vás a vaši rodinu. V bazénu se můžete zabavit různými hrami, zaplavat si nebo jen tak relaxovat pod vodní hladinou. Je to jen na vás.

Bazén ale neznamená jenom zábavu a radovánky. Pokud si nedáte pozor, snadno může dojít k nějaké nehodě nebo nepříjemné situaci. Proto byste si na určité věci měli dávat pozor.

Plavání

Myslíte si, že v bazénu, které není velikostně tak velký, nemusíte umět ani základy plavání, protože se přece v tak malé hloubce nemůžete utopit? Pokud máte jen dětské brouzdaliště, je to samozřejmě nepravděpodobné. Ale při větší velikosti bazénu si dejte pozor. Voda je zrádná, a i na tak malém prostoru může dojít k neštěstí. Určitě je vám jen ku prospěchu, pokud ovládáte alespoň základy plavání. Jestli ne, choďte do vody pro jistotu, když nebudete u bazénu sami. Můžete dostat křeč do nohy, udělat se vám nevolno, zatočit hlava a nehoda je na světě.

plavání

Bezpečí dětí a mazlíčků

Děti se kolem bazénu ochomýtají velmi rádi. Voda jim připadá zábavná, přitahuje je a chtějí samozřejmě do ní. Proto byste děti neměli nikdy nechávat u bazénu bez dozoru! A to ani na pár minut. http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/cop/par-minut-62972 Pro jistotu, pokud nebudete u bazénu, tak ho zajistěte proto, aby vám do něj dítě nespadlo. Využijte na to speciální kryty nebo plachty. To stejné se týká domácích mazlíčků. Plachta musí být zajištěna tak, aby se mazlíčci nedostali ani pod ni, jelikož jsou na to velmi šikovní.

mazlíček u bazénu

Nechoďte do vody hned po jídle

Toto už je všeobecně známé pravidlo, že bychom neměli chodit do vody hned po jídle. S plným břichem, ve spojitosti s teplým počasím a vodou se vám může udělat nevolno. Pokud nemáte jinak chatrné zdraví, nejspíš se nestane nějaké neštěstí, ale může vám to přinést pořádnou nevolnost jako zvracení, bolest břicha, hlavy a podobně.