Dejme šanci našim dětem

V podstatě o dětském pokojíku se začíná uvažovat v době, kdy ještě ani možná žádné dítě nemáme nebo v dohlednu nečekáme. Přesto při plánování a rozvržení jednotlivých místností máme pro něj přichystané místo. Při příchodu miminka a častokrát ještě před ním zařizujeme pokojíček do barev, materiálů a vůbec veškerých doplňků, z kterých samozřejmě velmi brzy děti vyrostou. Ač se to moc nezdá, možná bychom měli využít rad odborníků a nechat vybavit pokojík tak, aby sloužil několik let, což nebude problém při volbě vestavných skříněk a dalších praktických úprav, které vlastně jakoby porostou současně s dítětem. Když je dítě starší, tak rodiče mají tendenci do pokojíku vkládat svoje představy, aniž by byly v souladu s ratolestmi. Možná bychom jim měli dát šanci a zařizovat věci společně.

zásuvka

Zásuvkám je třeba věnovat pozornost

V dětském pokojíku se neobejdeme bez zásuvek, proto je třeba být ostražití a pořádně je zabezpečit. Chvilka nepozornosti a také zvědavosti by si mohla vybrat tu nejtěžší daň. Samozřejmě je třeba zabezpečit ještě pořádně okna, ostré předměty, hrany a další nebezpečné nebo ohrožující předměty. U elektrických zásuvek to ale platí dvojnásob. Děti jsou velmi všímavé a rozhodně je nebude zajímat, jestli jsme pořídili poslední výstřel módy nebo snad krásnou barvu, kterou mají zásuvky Schneider. Co upoutá jejich pozornost, budou pouhé otvory do zásuvky, které vedou ke zdroji. Ty budou středem pozornosti. Naštěstí existují dětské pojistky, které se rozhodně vyplatí a to neplatí jen v pokojíčku, ty se mohou umístit kamkoliv. Na návštěvu k nám budou rozhodně chodit rodiče s dětmi a jejich zvídavost je naprosto stejná. Prozkoumat tajemné věci.

elektrická zásuvka

Dekorace kolem prvků

V dnešní době se dá na trhu zakoupit mnoho různých doplňků a také se dají nalepit pěkné samolepky okolo zásuvky nebo vypínače. Místnost získá velmi pěkný design a působí to roztomile a pro dětský pokoj zcela přirozeně. Navíc když se zakoupí ještě ve vhodné barvě, tak nemáme dále co řešit. Výrobce nám v podstatě mnohé usnadnil.